VYHLEDÁVÁNÍ

region:

počet osob:

typ ubytování:

Chalupa Lhánice

zpět
 

Popis:
Venkovský dům se třemi ložnicemi v malé obci na Vysočině. Třebíč 30km, Moravský Krumlov 20km.

Kód objektu: 248

Kapacita: 10

 

Cena:
10000-12000 Kč/týden (tj. od 175Kč/os./noc), samostatně na chalupě od 250Kč/os./noc, Silvestr 13000 Kč. Cena nezahrnuje spotřebu el. energie.

Objekt:
Dům 4+1 pro 8-10 osob. Obývací jídelna s TV, krbem a rozkládacím gaučem (1,5 přistýlky). Zařízená kuchyně s mikrovlnnou troubou, kávovarem, lednicí a rychlovarnou konvicí. Tři ložnice ( tři 3-lůžkové pokoje a jeden 2-lůžkový). Dvě koupelny se sprchou a WC. K zapůjčení badminton, elektronické šipky, softenis. Na dvorku posezení s grilem. V obci koupaliště (250m) a dětské hřiště před domem. Možnost zapůjčení horských kol. Obchod 30m, restaurace 2,5km, hospoda 100m.

Okolí:
Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step - chráněné území v sousedství Mohelna unikátní svou flórou a faunou. Rozhledna Babylon na Zeleném kopci asi 2 km od Mohelna směrem na Kramolín. Dalešická přehrada - plavby parníkem Vysočina. Přírodní park Pooslaví a mikroregion Chvojnice v povodí řeky Oslavy a říčky Chvojnice - romantická zákoutí řek, se vzácnou flórou a přírodními prameništi kvalitní pitné vody. Vlčí kopec. Lovecký zámek z r. 1830 na zalesněné stráni vysoko nad řekou Oslavou, kolem se rozprostírá rozsáhlý park. Památník Bible kralické - 10 km od Mohelna v Kralicích nad Oslavou, nejvýznamnějším produktem tiskárny byla šestidílná Bible kralická. Hrady a zámky - Zámek Náměšť nad Oslavou (14 km), Zámek Moravský Krumlov (14 km), Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (20 km), Hrad Jevišovice (25 km), Klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích, Zámek Budišov (20 km). Památky UNESCO - Třebíč (30 km) - románská bazilika sv. Prokopa, Židovská čtvrť – jediná židovská památka mimo území Izraele zapsaná na seznamu UNESCO, židovský hřbitov – patří k největším v ČR... Slovanská epopej Alfonse Muchy - monumentální výtvarné dílo Alfonse Muchy o historii Slovanů – je vystavena na zámku v Moravském Krumlově. Kraví Hora - najdete zde půlkruhovou zeď válcové věže a hradní příkop. Lamberk - zřícenina hradu ze 14. století. Ketkovský hrad Levnov - zbytky mohutných zdí hradu na skalnatých srázech téměř 120 m nad řekou Oslavou. Templštejn - rozsáhlá zřícenina hradu ze 13. století, asi 8 km od Mohelna. Možnosti koupání - Dalešická přehrada, vodní nádrž Kočičák, koupaliště Lhánice, blízské rybníky, krytý bazén v Hrotovicích a Nové Vsi (10 km).

 

Copyright © 2012 CA Po Česku. Created by bendl@bendl.info